технічна ізоляція

Утеплювач з базальтового супертонкого волокна

Утеплювач з базальтового супертонкого волокна

Чому краще застосовувати утеплювач з базальтового супертонкого волокна в порівнянні з утеплювачем зі скловолокна (мат «URSA», мат «Ізовер» і плита «Роквул»). Найбільш ефективний спосіб скорочення втрат теплової енергії – це якісна ізоляція. Незалежно від використовуваних конструктивних і технологічних рішень обов’язковою умовою для влаштування теплоізоляції є застосування легких, довговічних і нешкідливих утеплювачів.

Такими властивостями, для теплоізоляції різного виду теплових камер (духові шафи, стерилізатори та ін), володіють волокнисті теплоізоляційні матеріали у поєднанні з відображаючою ізоляцією (фольгою).

До волокнистих теплоізоляційних матеріалів, які отримали велике розповсюдження в промисловості, слід віднести скловолокно, а також ще недавно такий «екзотичний матеріал» як базальтове волокно, яке завдяки впровадженню сучасних технологій, що дозволяють знизити собівартість його виробництва та підвищити якість, все ширше застосовується в різних галузях промисловості.

Базальтове супертонке волокно (БСТВ) виробляється з природних гірських магматичних порід габробазальтового типу: базальту, діабазу, габро, амфіболіти, андезиту шляхом плавлення цих матеріалів при температурі +1400-1500°С і роздуванні високотемпературним до +1600°С високошвидкісним газовим потоком (300-400 м/с) в дискретні елементарні штапельні волокна.
Базальтові утеплювачі з супертонкого волокна є сучасними матеріалами ХХI століття, що поєднують екологічну чистоту, природну довговічність, пожежобезпеку (негорючість).

Температурний інтервал застосування базальтових волокон становить від -260°С до +900°С, в той час як скляних від -60°С до +450°С, гігроскопічність базальтових волокон менше 1%, скляних – до 10-20%.

Випускаємі промисловістю скляні волокна (мат «URSA», мат «Ізовер» і плита «Роквул»), особливо нейтрального складу, у вологому повітрі значно адсорбують вологу, що погіршує їх фізико-технічні властивості і довговічність при експлуатації і з часом призводить до руйнування волокон.

Базальтові волокна мають низьку гігроскопічність (0,2-0,3%), що обумовлено їх хімічним складом. Така низька не зростаюча в часі гігроскопічність базальтових волокон забезпечує стабільність теплофізичних характеристик при тривалій експлуатації.
Базальтові волокна володіють високою хімічною стійкістю і відносяться до першого гідролітичного класу і по кислото-, луго-і паростійкості значно перевершують скляні волокна.

Недоліками скляних волокон в порівнянні з базальтовими є низька температура застосування +450°С і температура спікання +600°С, колючість ниток і виділення дрібного пилу при механічному руйнуванні теплоізоляції при термоциклічних навантаженнях.
Міцність базальтових волокон, завдяки високому модулю пружності, на 35-40% вище міцності скляних волокон – волокна більш еластичні, неколючі.

Ізоляція з базальтових волокон має значно більший ресурс експлуатації в порівнянні з ізоляцією зі скляних волокон. Волокна з супертонкого базальтового волокна міцно скріплюються між собою силами природного зчеплення. У мінваті і скловаті для склеювання волокон використовуються фенолформальдегідні і карбомідні смоли, концентрація випарів яких у повітрі робочої зони повинна суворо контролюватися.

Параметри супертонких базальтових волокон:

  • діаметр елементарних базальтових волокон 3 мкм;
  • довжина волокон 50-300 мм;
  • щільність 23 кг/куб.м;
  • масова частка неволокнистих включень, не більше 4,8%;
  • теплопровідність при +25°С – 0,038 Вт(мК), при +300°С – 0,095 Вт(мК);
  • гранична температура застосування +900°С;
  • масова частка парів хлору не більше 0,03%;
  • коефіцієнт варіацій по середньому діаметру і щільності волокон не більше 5%.

Утеплювачі на основі базальтових волокон не виділяють токсичних речовин, не утворюють токсичних з’єднань в присутності інших речовин, в повітряному середовищі і стічних водах і є негорючими невибухонебезпечним матеріалами.

Області застосування базальтового волокна

Авіаційна промисловість – тепло та звукоізоляційні прошивні мати, обшиті гідроізоляційною тканиною для ізоляції рухових установок і корпусів літальних апаратів, фюзеляжів салонів.

Автомобілебудування – тепло і звукоізоляція двигунів, салонів автобусів, глушників, резонаторів, дожогових камер утилізації СВ, каталізатори.

Цивільне та промислове будівництво – внутрішня звуко та теплоізоляція трубопроводів, підлог, стін, каркасних перегородок, труб, котлів, резервуарів, димоходів, протипожежна охорона конструкцій та ін

Кріогенна техніка та обладнання – утеплювальні матеріали при виробництві зріджених газів.

Машинобудування – тепло і звукоізоляція термічного обладнання, нагрівальних, гартівних печей, теплових магістралей, побутових електричних і газових приладів, медичних стерилізаторів.

Металургія – матеріали для теплоізоляції різних видів технологічних печей, устаткування, трубопроводів, комунікацій.

Судобудування – звуко і теплоізоляція обладнання холодильних установок, протипожежна ізоляція перегородок, палуб, кают.

Хімічна промисловість – звуко та теплоізоляція термічного обладнання, сушильних камер, теплотрас та комунікацій.

Енергетика – атомні, теплові електростанції – реактори, турбіни,  парові котли, теплотраси, тепло і звукоізоляція термічного обладнання, теплоізоляція споруд, протипожежні перегородки, двері, кабельні проходи та ін


Якісна ппу ізоляція труб може бути виконана нами в таких містах: Алчевськ, Бердянськ, Бердичів, Вінниця, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Житомир, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Іллічівськ, Кам'янець-Подільський, Краматорськ, Київ, Кривий Ріг, Кіровоград, Кременчук, Луцьк, Львів, Мелітополь, Маріуполь, Мукачеве, Нікополь, Миколаїв, Новомосковськ, Одеса, Полтава, Первомайськ, Рівне, Суми, Тернопіль, Умань, Ужгород, Херсон, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів і в решті населених пунктах України

© 2009-2017