технічна ізоляція

Утеплення будинків пінополіуретаном

утеплення будинку

утеплення будинків

Останніми роками проблема зростання цін на енергоресурси вимагає вживання ефективних теплоізоляційних матеріалів в цивільному і промисловому будівництві.

До ефективних будівельних теплоізоляційних матеріалів відносяться жорсткі пінопласти (пінополіуретан, пінополістирол), рулонні спінені поліетілени, мінерало-ватні утеплювачі і ін. Загалом, всі ті, які мають теплопровідність нижче 0,07. Найбільшу популярність в заміському будівництві отримали мінерало-ватні утеплювачі і пінополістирол (останніми роками екструдований), через загальнодоступність і відносну простоту використання.

Напилення пінополіуретану менш популярна, але значно якісніша і довговічніша теплоізоляція. Низька популярність облаштування теплоізоляції методом напилення  пінополіуретану в заміському будівництві обумовлена відсутністю загального будівельного професіоналізму і низької матеріальної бази будівельних компаній, що пропонують послуги в приватному секторі.

Будівництво заміської нерухомості по Україні, до недавнього часу велося приватниками, причому методом «сарафанного радіо». Робочою силою були в основному некваліфіковані приїжджі.

На сьогоднішній, день ситуація трохи покращилася і не тому, що з робочою силою щось змінилося, з’явився професійний (або напівпрофесійний) прошарок керівного складу, який будучи посередником між замовником і робочою силою, усуває можливі помилки, причому як робітників так і замовників.

Така ситуація створює, непереборний економічно обгрунтований, бар’єр для приходу сучасних технологій на ринок заміської нерухомості. Сучасні технології, такі як напилення пінополіуретану, полімочевини, нанесення поліуретанових мастик, або просто штукатурка штукатурними станціями вимагають не лише висококваліфікований, пройшовший навчання, персонал, але і дорогу техніку.

Не маючи в своєму розпорядженні не того, не іншого, такі компанії намагаються використовувати старі методи ведення будівельних робіт, за допомогою простих дідівських інструментів і власною робочою силою, оскільки це приносить їм велику, при цьому гарантовану, економічну вигоду.

Стандартна відмовка «тут немає об’ємів для штукатурної станції», деколи виглядає безглуздо для професіоналів, але при цьому обіцяє гарантований дохід і зайнятість на найближчих пару місяців. Хоча професійна бригада з штукатурною станцією виконає цю роботу за пару днів, один з яких заїжджатимуть, а іншій виїжджати з об’єкту, при цьому якість матеріалів і робіт будуть на дуже високому рівні. Аналогічна ситуація і з іншими високотехнологічними процесами, до яких відноситься облаштування теплоізоляції методом напилення пінополіуретану, облаштування гідроізоляції методом напилення полімочевини і ін.

Не дивлячись на вище описану ситуацію, що склалася в заміському будівництві, облаштування теплоізоляції пінополіуретаном займає тверді позиції, своєю неперевершеною якістю при вельми реальній вартості. Що і як можна і потрібно утеплювати напиленням пінополіуретану в заміському індивідуальному і котеджному будівництві? Спробуємо розібратися, які будівельні конструкції утеплюють і якими матеріалами.

Утеплення фундаменту

Утеплення фундаменту (цоколя, цокольного поверху, підвалу) в основному виконується плитами екструдованого пінополістиролу.

Вживання мінерально-ватних утеплювачів неможливе через їх гігроскопічність і малий термін служби, звичайний пінополістирол, також має малий термін служби, до того ж схильний до легкого знищення гризунами. Напилення пінополіуретану при теплоізоляції фундаменту, має безперечні переваги перед використанням як утеплювача екструдованого пінополістиролу.

Утеплення стін будинку

Утеплення стін будинку зовні (фасаду), як і утеплення стін будинку з боку приміщень також може бути виконане методом напилення ППУ.

Вибір способу утеплення, залежить від багатьох чинників, наприклад: чи буде будинок використовуватися для постійного проживання або лише на вихідні, вибір кінцевої обробки, матеріал несучих конструкцій і ін. Унікальна здатність пінополіуретану приклеюватися практично до будь-якої поверхні, дозволяє вирішувати будь-які проблеми пов’язані з найфантастичнішими архітектурними формами будинку, при цьому можна бути упевненим – теплоізоляція «не підведе», більш того укріпить і підсилить конструктивні елементи, скріплюючи їх в моноліт.

Утеплення перекриття

Утеплення перекриття рекомендується, як підлоги першого поверху і горищного перекриття, так і міжповерхового перекриття. Утеплення підлоги першого поверху і горищного перекриття є важливими складовими в теплоізоляційному контурі будинку, оскільки на їх частку доводитися більше 50% тепловтрат. Міжповерхове перекриття, ізольоване напиленням пінополіуретаном, дозволяє підтримувати різну температуру на різних поверхах, істотно знижуючи енерговитрати на опалювання будинку.

Також, підвищується якість життя, завдяки відмінній звукоізоляції (перекриття, залиті пінополіуретаном не лише стають практично звуконепроникними, але і значно міцнішими, усуваються скрипи самого перекриття) і повітронепроникності (мінімізація пилу, комах і ін.)

Утеплення покрівлі

Утеплення покрівлі або мансарди – це найскладніша і в той самий час дуже відповідальна частина облаштування в будинку. Проблеми і складнощі, що виникають при експлуатації будинку з неякісно утепленою покрівлею, можуть перетворити життя господарів на суще пекло.

Пінополіуретан та покрівля заміського будинку – це матеріали створені один для одного. Їх з’єднання утворює міцний моноліт. Окрім найкращих теплоізоляційних якостей, істотно зростає несуча здатність покрівлі, звукоізоляційні властивості ППУ порадують у непогоду.

Теплоізоляція септика

Сучасні септики є поліетиленовими ємкостями складної форми. Утеплювати їх листовими матеріалами практично неможливо. У теж час утеплення септика істотно збільшує швидкість переробки відходів, оскільки середня температура в септику зростає з +5 до +20оС. Таке рішення дозволяє використовувати септик на 20-25% меншого об’єму, ніж розрахунковий.

Теплоізоляція відмостки

Теплоізоляція відмостки не лише вирішує головну проблему «дихання» відмостки відносно будинку, але і істотно знижує навантаження морозного зпучення грунту на фундамент, а також служить додатковою теплоізоляцією для фундаменту будинку, зміщаючи ділянку промерзання грунту на 1 метр від будинку. Теплоізоляція відмостки напиленням пінополіуретану відбувається перед заливкою бетону, займає 2-3 години. Проте витрачені засоби і час окупляться, відсутністю тріщин протягом довгих років експлуатації будинку.

Теплоізоляція комунікацій

Досить часто прокладання і підключення комунікацій, між будівлями, колодязями, свердловинами і іншими спорудами проходять вище за глибину промерзання ґрунту або їх прокладання на глибину промерзання пов’язане із складними земельними роботами. Уникнути цього дозволяє напилення пінополіуретану безпосередньо на поверхні прокладених комунікацій.

На завершення хотілося б відзначити, що масове вживання пінополіуретану в заміському будівництві, як теплоізоляційного  матеріалу – не за горами. Економічна ефективність використання ППУ вже сьогодні істотно недооцінена.

Унікальні теплопровідні, звукоізоляційні характеристики пінополіуретану, а так само неперевершений термін служби, забезпечать його загальне визнання, вже в найближчі декілька років.

P.S. Пінополіуретан немає нічого спільного з піноізолом.


Якісна ппу ізоляція труб може бути виконана нами в таких містах: Алчевськ, Бердянськ, Бердичів, Вінниця, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Житомир, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Іллічівськ, Кам'янець-Подільський, Краматорськ, Київ, Кривий Ріг, Кіровоград, Кременчук, Луцьк, Львів, Мелітополь, Маріуполь, Мукачеве, Нікополь, Миколаїв, Новомосковськ, Одеса, Полтава, Первомайськ, Рівне, Суми, Тернопіль, Умань, Ужгород, Херсон, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів і в решті населених пунктах України

© 2009-2017