технічна ізоляція

Теплоізоляція та її види

Теплоізоляція це матеріали або речовини, що зменшують передачу тепла (теплоізоляційні матеріали).

Теплоізоляція ділиться на декілька типів, відповідно до різних способів теплопередачі:

- відбиваюча, яка зменшує втрати за рахунок відбиття теплового (інфрачервоного) випромінювання.

- не відбиваюча, яка запобігає тепловтратам за рахунок своєї низької теплопровідності.

Теплоізоляція використовується скрізь, де необхідно підтримувати заданий температурний режим. Теплоізоляційні матеріали в будівництві застосовують для утеплення зовнішніх стін, перекриття нижніх і верхніх поверхів, підпокрівельного простору і горищних приміщень.

При монтажі теплотрас і трубопроводів, застосування теплоізоляційних матеріалів, дозволяє істотно зменшити тепловтрати та енерговитрати, запобігти промерзанню і випадінню конденсату, який сприяє виникненню корозії і подальшого руйнування конструкцій.

Для виготовлення теплоізоляції, використовують матеріали з високою пористістю і неоднорідною структурою, що володіють низьким коефіцієнтом теплопровідності. Одним з найкращих теплоізоляторів вважається звичайне повітря (коефіцієнт його теплопровідності дорівнює 0,025 Вт/м?). Тому більшість утеплювачів мають пористу структуру, заповнену саме їм. Це наприклад газосилікатні блоки, газобетон, пінополіуретан, пінополіетилен, пінопласт, мінеральні та базальтові волокна.

Правда існує таке поняття як конвекція, тобто природне перемішування холодних і теплих шарів повітря, яка також призводить до втрат тепла. У таких випадках,  для запобігання конвекції додатково використовують пароізоляцію або утеплювачі із закритими порами, наприклад спінений поліетилен, що має, до речі, теплопровідність близьку до повітря (0,003-0,004 Вт/м?), а також пінопластові і пінополіуретанові теплоізолятори.

У деяких випадках ці матеріали покривають тепловідбивним шаром – наприклад, алюмінієвою фольгою, для досягнення ефекту віддзеркалення теплових хвиль. Ці матеріали називають тепловідбивними, за своїми технічними характеристиками вони в багато разів перевершують звичайні утеплювачі. Як відомо, основні тепловтрати безпосередньо пов’язані з тепловим випромінюванням (досягають 60%), довжина хвилі такого випромінювання становить від 1мм до 1мкм. Будь-які види масивної теплоізоляції, не здатні запобігти тепловтраті у вигляді подібного випромінювання. З доступних матеріалів, тільки полірований алюміній володіє високими відбиваючими властивостями (до 97%) і практично не пропускає теплове випромінювання, що й обумовлює його застосування в якості тепловідбивного шару.

Найнадійнішою, простою в монтажі і ефективною, є теплоізоляція на основі газоспіненого поліетилену високого тиску, дубльованого полірованою алюмінієвою фольгою. За своїми фізико-механічними властивостями, вона набагато перевершує базальтові волокна, а зважаючи на абсолютну нетоксичність, залишає позаду відомий всім пінопласт. Пінополіетілен гігієнічний (повсюдно застосовується при виробництві посуду, пластикових пляшок, і т.п.).

Утеплювач на основі пінополіетилену важко горючий – температура займання становить 306С?, а температура експлуатації від -60 до +90С?, не вбирає вологу – максимальне водопоглинання не більше 0,6% від обсягу, дуже легкий – не надає навантажень на будівельні конструкції.

За всіма параметрами, це ідеальна теплоізоляція – легка, негорюча, нетоксична, високоефективна. На сьогоднішній день, область застосування теплоізоляції на основі пінополіетилену дуже велика.

Це основний і допоміжний утеплювач в індивідуальному та промисловому будівництві, при монтажі трубопроводів, каналізаційних, кондиціонерної і вентиляційних систем, в авто і судобудівництві, у виробництві холодильного та морозильного обладнання, в спортивній та туристичній галузі.

Дуже зручна при транспортуванні та зберіганні. При своїй невеликій товщині, замінює звичні масивні утеплювачі. Пінополіетилен – матеріал із закритими порами і тому використовується як пароізоляція. Теплоізоляція з пінополіетилену ще й відмінний звукоізолятор, при товщині всього в 1см, звукопоглинання у нього становить не менше 24 Дб.

Пінополіетилен не змінює своїх властивостей протягом як мінімум 30-ти років, не схильний до дії цвілі і грибків, не боїться лугів, кислот, вологи і пари. Простий в монтажі, теплоізоляція на його основі не вимагає експлуатаційного обслуговування та ремонту протягом тривалого часу. Завдяки невеликій товщині, в пінополіетилені не заводяться миші та інші гризуни, а також комахи. До того ж поліетиленова теплоізоляція гіпоаллергенна, не містить дрібних частинок, канцерогенних речовин, не виділяє шкідливі речовини.

При сучасних вимогах до енергоекономічності і безпеки житлових і промислових споруд, фольгована теплоізоляція є найоптимальнішим, екологічним і правильним рішенням. Все частіше пінополіетиленова теплоізоляція застосовується у капітальному будівництві та на важливих промислових об’єктах.


Якісна ппу ізоляція труб може бути виконана нами в таких містах: Алчевськ, Бердянськ, Бердичів, Вінниця, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Житомир, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Іллічівськ, Кам'янець-Подільський, Краматорськ, Київ, Кривий Ріг, Кіровоград, Кременчук, Луцьк, Львів, Мелітополь, Маріуполь, Мукачеве, Нікополь, Миколаїв, Новомосковськ, Одеса, Полтава, Первомайськ, Рівне, Суми, Тернопіль, Умань, Ужгород, Херсон, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів і в решті населених пунктах України

© 2009-2017