технічна ізоляція

Теплоізоляція холодильних камер

утеплення морозильної камери

У морозильних і холодильних камерах, утеплювач знаходиться в достатньо жорстких умовах експлуатації. Перше – постійність низьких або навіть від’ємних температур. Друге (і найголовніше!) – перманентна дифузія водяної пари всередину холодильної камери через захищаючі стіни. В результаті утеплювач швидко відмокає і назавжди втрачає свої теплоїзолюючі властивості. Разом з тим, теплоізоляція холодильних камер, перестає виконувати свої функції.

Тому, якщо використовуються утеплювачі з відкритими порами (звичайний пінополістирол або різна вата – скловата, мінераловатні плити і т.п.) необхідно провести дуже якісну пароізоляцію для захисту утеплювача.
Завдання захисту утеплювача спрощується, у разі використання утеплювачів із закритими порами. Кращим таким утеплювачем для холодильних камер визнаний пінополіуретан. Він має якнайкращі теплоїзолюючі характеристики (мінімальне значення коефіцієнта теплопровідності), великий відсоток закритих пор (близько 90%), не гниє, не ушкоджується грибком і дуже довговічний.

Пінополіуретан застосовують різними методами: напиленням на стіни, підлоги і стелі; у вигляді готових плит (без обкладань) та у складі сендвіч-панелей (з обкладаннями з оцинкованого листа або з алюмінію). Найдорожчий – сендвіч-панелі. Тут є і утеплювач і його обшивка. З сендвіч-панелей складають поверхні стін і стелі камери, пінополіуретаном ущільнюються монтажні щілини. Також пропонується ремонт сендвіч-панелей.

Інший популярний варіант – напилення пінополіуретану на поверхні, які треба утеплити. До переваг методу слід віднести високу якість покриття (немає щілин і швів), можливість теплоізоляції поверхонь складної форми, високу швидкість робіт. Максимально використовується об’єм приміщення.

Окрім пінополіуретану для зменшення вартості камери можна використовувати, як мовилося вище, інші матеріали (пінополістирол, вата). Пінополістирол є менш довговічним матеріалом, ніж пінополіуретан, він легко ушкоджується гризунами (необхідно приймати спеціальні заходи), а вата може відмокати і злежуватися.

Теплоізоляцію холодильної камери можна виконати і зовні будівлі (на зовнішній поверхні захищаючих стін). При монтажі нової камери, це дозволяє скоротити час монтажу (паралельно можна вести монтаж теплоізоляції зовні і монтаж холодильного устаткування усередині камери). Це рішення можна застосувати також у тому випадку, коли є завдання посилення теплоізоляції старого холодильника без його зупинки. Наприклад, якщо в старому холодильнику теплоізоляція вже не виконує своїх функцій (відволожилася, злежалася, зруйнувалася), то можна провести монтаж додаткового шару зовні будівлі. При цьому холодильник можна не зупиняти.

Пінополіуретан при безпосередньому напиленні міцно зв’язується з такими матеріалами, як метал, цегла, фанера і т.д.

Матеріали для теплоізоляції

До теплоізоляційних матеріалів, призначених для ізолювання огорож охолоджуваних приміщень, пред’являється ряд вимог, зокрема специфічних, пов’язаних з важкими умовами експлуатації захищаючих конструкцій будівель холодильників.

Найбільш ефективними для теплоізоляції огорож охолоджуваних приміщень є матеріали з наступними властивостями:

- з щільністю не більше 300 кг/м?;

- з коефіцієнтом теплопровідності при температурі 20°С не більше 0,1 Вт/м*°С;

- з межею міцності при вигині не меншого 0,1 Мпа;

- з відносною деформацією стиснення під дією питомого навантаження в 0,02 кг/см не більше 6%;

- з водопоглиненням не більше 5% за об’ємом за 24 години;

- з малою сорбційною здатністю (максимальна сорбційна вологість при температурі +20 °С не менше 3% за об’ємом);

- з морозостійкістю не менше 25 циклів теплозмін.

Окрім вище перелічених властивостей теплоізоляційні матеріали повинні володіти стійкістю до зараження бактеріями і грибками (повинні бути біостійкими) і не виділяти запахів.

Таким чином, по сукупності перерахованих властивостей, для теплоізоляції холодильника рекомендується використовувати напилюваний пінополіуретан (ППУ).


Якісна ппу ізоляція труб може бути виконана нами в таких містах: Алчевськ, Бердянськ, Бердичів, Вінниця, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Житомир, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Іллічівськ, Кам'янець-Подільський, Краматорськ, Київ, Кривий Ріг, Кіровоград, Кременчук, Луцьк, Львів, Мелітополь, Маріуполь, Мукачеве, Нікополь, Миколаїв, Новомосковськ, Одеса, Полтава, Первомайськ, Рівне, Суми, Тернопіль, Умань, Ужгород, Херсон, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів і в решті населених пунктах України

© 2009-2017