технічна ізоляція

Тепла підлога

Вже років п’ятнадцять у всіх на слуху технологія під назвою «тепла підлога». На даний момент, підлога з підігрівом перестала бути чимось ексклюзивним, прерогативою тільки багатих людей. Зараз, на ринку дуже багато різних видів таких систем підлоги, ціни на них знизилися досить сильно, тому з кожним роком охочих їх змонтувати стає все більше.

Система теплої підлоги, прогріває все повітря в кімнаті до висоти 2-2,5 метра. Особливістю є те, що при такому обігріві температура на рівні підлоги на 2-4 градуси вище, ніж біля стелі, тому людина відчуває себе комфортно.

Оскільки поверхня яка обігрівається, займає всю площу підлоги, то вона більше економічна і раціональна, ніж потужне, але невелике джерело тепла. За допомогою теплої підлоги, можна вирішити проблему основного і додаткового опалення.

Види теплої підлоги

На даний момент відомо два види обігріву підлоги. Це водяна підлога – обігрів за допомогою труб з гарячою водою в ній та обігрів гріючими електричними кабелями.

Водяна підлога має ряд переваг: її монтаж і використання не потребує великих матеріальних витрат, адже труби під’єднують до системи опалення, також ця система здатна функціонувати з будь-яким видом покриття підлоги. Основним мінусом вважається неможливість контролювати температуру нагрівання, якщо ви отримуєте тепло від комунальних підприємств.

Також неприємність може трапиться при подачі гарячої води, тиску в загальній системі може бути недостатньо, щоб наповнити всі труби водяної теплої підлоги. Висока ймовірність пошкодити трубу під час монтажу системи і затопити сусідів під вами.

Дана неприємність може статися і під час роботи водяної підлоги, часто це відбувається внаслідок зносу ненадійних з’єднань труб із стояком, тоді необхідно буде перекривати весь стояк. Конфлікти з сусідами нікому не потрібні, тому водяну теплу підлогу рекомендують встановлювати в приватних будинках і котеджах.

Опалення підлоги за допомогою електропідігріву, можна здійснювати в будь-якому місці і в будь-який час, воно не залежить від опалення у квартирі. За допомогою терморегулятора, можна виставити будь-яку температуру і система автоматично буде її підтримувати. Задані програми в системі допоможуть більш ефективно нагрівати приміщення та підлогу, зменшать рахунки за електроенергію. Системи електрообігріву мають пристрій захисного відключення, який спрацює при будь-яких збоях в мережі (скачки напруги і т. д.)

До недоліків системи відносять великі рахунки за електрику, також вона швидко нагріває підлогу, тому призводить до деформації покриття підлоги.

Монтаж підлоги з підігрівом

Раніше тепла підлога встановлювалася найчастіше в нових квартирах і будинках, які були без обробки. Зараз зростає відсоток теплої підлоги встановленої в період капітального ремонту.

Спочатку прибирають старе покриття підлоги і рівняють поверхню за допомогою бетонної стяжки. Коли стяжка висохне, то на гладку бетонну поверхню кладуть теплоізоляцію з пінополіуретана або фольгоізолу (спеціальної фольги). Даний шар відбиває тепло, не дає піти йому вниз у підлогу. На ізоляційний шар кладуть електрокабель або труби для опалення, їх розташовують у вигляді змійки рівномірно по всій поверхні, на відстані 15-20 см один від одного. Після цього, вся система заливається бетоном, шар якого може досягати 5 см. Після того, як бетон висохне, можна укладати напольний матеріал (паркет, ламінат, кахель, лінолеум, ковролін).

Кожна кімната повинна оснащуватися окремою системою підігріву, а тепла підлога однієї кімнати, не повинна переходити в іншу.

Включати тільки що встановлену систему нагріву не можна, слід почекати, коли бетон висохне, на це потрібно буде до трьох тижнів. Далі, слід поступово включати опалення підлоги, щоб за добу підйом температури підлоги був не вище 5 градусів, таким чином досягаючи необхідної температури.

Прийнято, що температура підлоги не повинна бути вище 27 градусів Цельсія, але, наприклад, підлога вкрита лаком не повинна нагріватися вище 21 градуса, так що все залежить від напольного покриття. Підлогу, вкриту ковроліном, необхідно прогрівати на 5 градусів вище, ніж іншу, при цьому істотно підвищується енергоспоживання (15-25%).

Якщо ви маєте намір покласти паркет, то не зайвим буде поцікавитися у виробника про доцільність цього рішення.

Найбільш вибагливим вважається паркет з клена і буку, в цьому випадку використовується лише система водяної підлоги, все повинно бути зроблено так, щоб тепло рівномірно розподілялося по поверхні підлоги. Використовується також бар’єрна плівка з полімерної плівки, яку укладають під паркетом. У паркеті також враховують товщину дошок, оптимальною вважають 12-15 мм, більш товстий паркет має високу теплоізоляцію, що приводить до збільшення енергоспоживання.

Інновація

Не так давно, з’явилася ламінована підлога з вбудованою системою для підігріву, ця подія перевернула ринок покриття для підлоги. Теплова система вбудована в основу панелей ламінату, так що додаткового обігріву не знадобиться. Зовні такий ламінат не відрізняється від звичайного, навіть товщиною. Монтаж та вкладання досить прості: спочатку з’єднуються теплові елементи, а далі паркетні дошки між собою. Укладання даного покриття для підлоги, можна здійснювати на будь-який вид основи. Дуже зручно те, що панелі з підігрівом можна монтувати у вибраних вами місцях, тобто, наприклад, навколо ліжка або крісла.


Якісна ппу ізоляція труб може бути виконана нами в таких містах: Алчевськ, Бердянськ, Бердичів, Вінниця, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Житомир, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Іллічівськ, Кам'янець-Подільський, Краматорськ, Київ, Кривий Ріг, Кіровоград, Кременчук, Луцьк, Львів, Мелітополь, Маріуполь, Мукачеве, Нікополь, Миколаїв, Новомосковськ, Одеса, Полтава, Первомайськ, Рівне, Суми, Тернопіль, Умань, Ужгород, Херсон, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів і в решті населених пунктах України

© 2009-2017