технічна ізоляція

Що таке теплоізоляція?

що таке теплоізоляція

Теплоізоляція (теплова ізоляція, термоізоляція) – захист будівель, теплових промислових установок (або окремих їх вузлів), холодильних камер, водопровідних труб, трубопроводів і так далі від небажаного теплового обміну з довкіллям. Так в будівництві і теплоенергетиці теплоізоляція необхідна для зменшення теплових втрат в довкілля, в холодильній та кріогенній техніці – для захисту апаратури від припливу тепла ззовні. Теплоізоляція забезпечується пристроєм спеціальних обгороджувань, з теплоізоляційних матеріалів (у вигляді оболонок, покриття і тому подібне) які перешкоджають теплопередачі.

Ефективність теплоізоляції при перенесенні тепла теплопровідністю визначається термічним опором (R) ізолюючої конструкції. Для одношарової конструкції R=d/l, де d — товщина шару ізолюючого матеріалу, l — його коефіцієнт теплопровідності. Підвищення ефективності теплоізоляції досягається вживанням високопористих матеріалів та зведенням багатошарових конструкцій з повітряними прошарками.

Завдання теплоізоляції будівель – понизити втрати тепла в холодний період року і забезпечити відносну постійність температури в приміщеннях протягом доби при коливаннях температури зовнішнього повітря. Застосовуючи для теплоізоляції ефективні теплоізоляційні матеріали, можна істотно зменшити товщину і понизити масу огороджувальних конструкцій і таким чином скоротити витрати основних будматеріалів (цегли, цементу, металу та ін.) і збільшити допустимі розміри збірних елементів.

Теплоізоляційні матеріали характеризуються низькою теплопровідністю (коефіцієнт теплопровідності не більше 0,2 Вт/мК, високою пористістю (70-98%), незначними об’ємною масою та міцністю (межа міцності при стисканні 0,05-2,5 Мн/м?).

Основний показник якості теплоізоляційних матеріалів – коефіцієнт теплопровідності. Проте його визначення, це дуже великий об’єм роботи і вимагає вживання спеціального устаткування, тому на практиці в якості такого показника (марки теплоізоляційних матеріалів), використовують виражену в кг/м? величину їх об’ємної маси в сухому стані, яка в достатньому наближенні характеризує теплопровідність теплоізоляційних матеріалів. Розрізняють 19 марок теплоізоляційних матеріалів.

Основні сфери застосування теплоізоляційних матеріалів:

  • Огороджувальні будівельні конструкції
  • технологічне устаткування (промислових печей, теплових агрегатів, холодильних камер та ін.)
  • трубопроводи.

Типи теплоізоляційних матеріалів:

  • жорсткі (плити, блоки, цегла, шкарлупи, сегменти і ін.)
  • гнучкі (мати, матраци, джгути, шнури і ін.)
  • сипучі (зернисті, порошкоподібні) або волокнисті.

Види теплоізоляційних матеріалів:

  • органічні
  • неорганічні
  • змішані

ppu.vihden.com – Все про пінополіуретан


Якісна ппу ізоляція труб може бути виконана нами в таких містах: Алчевськ, Бердянськ, Бердичів, Вінниця, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Житомир, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Іллічівськ, Кам'янець-Подільський, Краматорськ, Київ, Кривий Ріг, Кіровоград, Кременчук, Луцьк, Львів, Мелітополь, Маріуполь, Мукачеве, Нікополь, Миколаїв, Новомосковськ, Одеса, Полтава, Первомайськ, Рівне, Суми, Тернопіль, Умань, Ужгород, Херсон, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів і в решті населених пунктах України

© 2009-2017