технічна ізоляція

Відповіді на актуальні питання

Питання: Що таке утеплення ппу або ппу ізоляція?

Відповідь: Утеплення ППУ –  облаштування теплоізоляції із застосуванням утеплювача пінополіуретану скорочено – ППУ (Піно-Полі-Уретан).

Питання: У нас є вибір – теплоізоляція пінополіуретаном або пінопластом. За ціною, другий варіант вигідніший. Які аргументи ви можете привести на користь пінополіуретану?

Відповідь: Перший і найголовніший аргумент – довговічність ППУ. Термін експлуатації складає не менше 30 років, навіть в агресивному середовищі цей матеріал зберігає свої характеристики набагато довше традиційних утеплювачів.

Другий аргумент – якість або ефективність теплоізоляції. Як відомо, будь-який утеплювач знаходиться на кордоні двох фронтів: холодного і теплого повітря, перешкоджаючи проникнення одного в область іншого. У цьому місці відбувається конденсація вологи, так звана точка роси. Тому, разом з теплоізоляційними функціями утеплювач повинен виключати виникнення вологості, інакше це загрожує появі грибка і цвілі, та й сам утеплювач, увібравши вологу, швидко руйнуватиметься. Йдеться, перш за все, про мінеральну вату та її мутації. Всім знайомі, так звані, вентильовані фасади, де за допомогою циркуляції повітря регулюється вологість утеплювача. Конструкція має багатошарову структуру, коштує дуже дорого і застосовується обмежено.

Рулонні і листові теплоізоляційні матеріали виводять, як правило, точку роси на свою поверхню, оскільки в своїй більшості не володіють достатнім коефіцієнтом теплоізоляції. Єдиний вихід – збільшити товщину шару листового утеплювача до 10 – 15 см, але є вагомі причини сумніватися в ефективності такого підходу. Законів фізики ніхто не відміняв і там, де є повітряний прошарок, неминуче виникне конденсат, який з часом зруйнує утеплювач. Звідси додаткові витрати у вигляді укладання паро-гідроізолюючих матеріалів, що перешкоджають утворенню вологості в приміщенні.

Третій аргумент на користь ППУ полягає в його адгезії до напилюваної поверхні. Відсутність повітряного прошарку між ППУ і поверхнею повністю ліквідовує небезпеку виникнення конденсаційної вологи за рахунок плавного зниження різниці температур усередині пінополіуретану.

Питання: Існують які-небудь спеціальні вимоги для утеплення ангару?

Відповідь: Теплоізоляція ангару – відповідальна робота. Перш за все, потрібно серйозно підійти до вибору компонентів. Тут принцип: «що-небудь дешевше» неприйнятний. Поверхня ангарів складна, при нагріванні розширюється, при охолоджуванні звужується. Пінополіуретан з недостатньою пластичністю не витримає цих коливань і почне тріскатися і відвалюватися. Недобросовісні виконавці здатні дискредитувати цей унікальний і безальтернативний метод теплоізоляції ангарів, складських а також ж виробничих приміщень.

Питання: Як краще утеплювати ангар – зовні або зсередини?

Відповідь: Принципової різниці немає. Пінополіуретан руйнується під впливом ультрафіолету (сонячних променів), тому при зовнішньому напиленні його необхідно покрити фарбою або мастикою.

Плюси: легше і швидше проходить процес напилення. Поверхня ангару покрита суцільним теплоізоляційним килимом, який перешкоджає її нагріванню і охолоджуванню. Гарантовано закриті місця можливих протікань.

Мінуси: Додаткові витрати на фарбу або мастику. Можливість умисного псування зовнішнього вигляду шляхом механічної дії.

Плюси внутрішньої теплоізоляції: краще виражений теплозберігаючий ефект.

Мінуси: трудомісткий процес напилення, підвищена витрата компонентів.

Питання: Чи можливо використовувати пінополіуретан як гідроізоляцію покрівлі?

Відповідь: Можна і навіть потрібно, оскільки пінополіуретан – це довговічний і ефективний матеріал. Але є дві умови, від виконання яких залежить якість покриття.

По-перше, підбір компонентів. Існує два способи добитися потрібної щільності пінополіуретану.

Перший: придбати систему компонентів, де щільність готового ППУ буде 250 – 300 кг/м?, практично – пластмаса. Шаром 5 -7 мм обробити дах і покрити мастикою для захисту від ультрафіолету. Таке покриття стійке до механічних дій, але має недолік у вигляді малої пластичності, через що можлива поява тріщин. Уникнути цього явища допоможе влаштування теплових швів.

Другий: використовувати компоненти для теплоізоляції, але змінити їх співвідношення до 1 : 1,2 у бік поліізоціанату. Збільшення долі поліізоціанату в суміші компонентів збільшує щільність пінополіуретану до 80 – 90 кг/м?, що цілком достатньо для тепло- гідроізоляції поверхні. Наносити такий матеріал слід шаром 2 – 3см, після чого поверхню обробити мастикою.

Питання: Чи можна утеплювати пінополіуретаном дах котеджів зсередини? Чи потрібно демонтувати старий утеплювач?

Відповідь: Вочевидь, йдеться про листовий або рулонний утеплювачі, які не впорались зі своїми функціями. Ми часто зіштовхувалися з такою проблемою, в якій господар будинку за теплоізоляцію платив двічі.

Старий утеплювач необхідно зняти. Якщо мансарда житлова, то підлогу, стіни і вікна необхідно накрити поліетиленовою плівкою, залишивши отвори для вентиляції. Після цього напилити ППУ на поверхню даху між кроквами, витримуючи товщину шару 5-6 см. Для підстрахування, можна поверх ППУ натягнути п/е плівку, потім приступати до облицювання. Такий дах не пропускатиме тепло і прослужить нарівні з самою будівлею.

Теплоізоляція пінополіуретаном користується попитом в приватному секторі! Сьогодні все більше господарів заміських будинків і котеджів віддають перевагу якісній теплоізоляції.

Питання: Що означає напилення пінополіуретану?

Відповідь: Технологія напилення ППУ полягає у виробництві теплоізоляції прямо на місці, в якому він необхідний. При цьому виготовлений теплоізоляційний матеріал, окрім чудових теплоізоляційних властивостей, має найголовнішу перевагу – відсутність швів (містків холоду), по яких, в разі використання традиційних матеріалів, виходить істотна кількість тепла.

Питання: Чи правда що окрім теплоізоляційних властивостей, ппу володіє властивостями гідроізолятора?

Відповідь: Так, пінополіуретан володіє гідроізоляційними властивостями, причому ці властивості зростають із збільшенням щільності. При щільності 50-80кг/м?, пінополіуретан здатний витримувати значні механічні навантаження і при цьому повністю зберігати гідроізоляційні властивості більше 30 років. ППУ з щільністю 35 кг/м? і нижче не рекомендується використовувати без додаткової гідроізоляції (у випадку якщо вона потрібна.) ППУ є не лише добрим гідроізолятором, але чудовим пароізолятором. Оскільки паронепроникні матеріали – гідронепроникні.

Питання: Чим відрізняється напилюваний пінополіуретан від того що в балончиках? Чи можливо Вашим матеріалом утеплювати шви і яка різниця в ціні з піною з балончиків?

Відповідь: Пінополіуретан в балончиках виробляють виключно для побутових цілей і він є однокомпонентним. Він полімеризується за допомогою вологи в повітрі. Саме тому він відносно довго (до декількох годин) збільшується в об’ємі. Крім того, неможливо полімеризувати його при великих об’ємах порожнин і малому контакті з повітрям. Тому при значних об’ємах виробити нанесення ппу за допомогою балончиків не можливо. «Наш» пінополіуретан вспінюється як результат реакції 2-х компонентів А і В, при цьому реакція вспінювання протікає на протязі 3-7 секунд, що дає можливість чітко дозувати кількість теплоізоляції. Але найголовніше – це якість теплопровідності. В піни з балончика вона гірше в 2 рази.

Питання: Які терміни проведення робіт по теплоізоляції за допомогою пінополіуретану?

Відповідь: Все залежить від складності доступу до поверхні напилення . За сприятливих умов наша бригада може утеплювати до 400м? за зміну.

Питання: Ви виконуєте утеплення лише в своєму місті?

Відповідь: Ми здійснюємо послуги з теплоізоляції методом напилення пінополіуретану по всій території України. Хоча кожен окремий випадок обговорюється по телефону або по електронній пошті.

Питання: Чи можна застосовувати теплоізоляцію ппу як пароізоляцію, замість плівки?

Відповідь: Теплоізоляція пінополіуретаном певної щільності можлива як пароізоляція. ППУ володіє добрими пароізоляційними властивостями.

Питання: Чи можливо для стін підвалу використовувати ппу як утеплювач ?

Відповідь: Звичайно. Пінополіуретан прекрасно зарекомендував себе як утеплювач для цокольних поверхів, фундаментів і підвалів.

Питання: Наскільки ефективно з точки зору мінімізації тепловтрат використовувати пінополіуретан для утеплення горища?

Відповідь: Як показує досвід, використання пінополіуретану як утеплювач в перекритті горища дає чудовий ефект. Напилення ППУ шаром всього лише в 3 см ефективно утеплює і що важливо в разі горища, усуває всі щілини, що дає більший ефект, ніж 20 см мінеральної вати, та ще укладеної з щілинами.

Питання: Як  я зрозумів, ви є виробником ппу ізоляції. Чи можна у вас купити  пінополіуретан? Цікавить  ціна 1м??

Відповідь: Зверніть увагу на те, що ми не продаємо готовий пінополіуретан. Ми пропонуємо послугу. Напилюваний поліуретан, не є готовим виробом і його не можна придбати в магазині. Він виробляється безпосередньо на об’єкті теплоізоляції.

При напиленні товщина шару визначається замовником. Ціна нашої послуги залежить від багатьох чинників: розташування, висота об’єкту і товщина шару пінополіуретану, а також від загального об’єму робіт. Базовим чинником є система ппу, тобто щільність, а також обсяг замовлення (вимірюється в м?). Ціна на стандартну теплоізоляцію ппу залежить від товщини слою (см)  і вказана в нашому прайс-листі.

Питання: Підкажіть, як краще утеплювати стіни приватного будинку: зовні або з середини?

Відповідь: Утеплювати стіни приватного будинку (і не лише приватного) краще зовні, аби конструкція стіни була захищена від утворення конденсату. Зовні шар утеплювача може бути захищений лицьовою кладкою або яким-небудь облицюванням.

Питання: Три роки тому зробили черговий ремонт покрівлі з руберойду і знову ті ж проблеми: повітряні міхури, тріщини, а під руберойдом збирається вода. І дах знову тече. Як можна за допомогою вашої технології усунути протікання даху і уникнути такого частого ремонту?

Відповідь: За допомогою нашого матеріалу ми зробимо безшовне покриття. На відміну від інших покрівельних матеріалів, на які згубно впливають перепади температур, атмосферні осади, пінополіуретан чудово переносить дані навантаження, не змінюючи своїх властивостей. За відсутності механічних пошкоджень термін служби напиленого матеріалу – більше 25 років.

Питання: ППУ боїться ультрафіолетових променів. Як з цим боротися (фарбувати? чим? як часто?)

Відповідь: Якщо покриття пофарбувати (і фарба не злізе) і по ній пересуватися в не грубому взутті, то воно дійсно може прослужити років 20-25. Але практика показує, що внаслідок різних дій на покрівлі час від часу, починається руйнування невеликих ділянок – якщо їх вчасно не побачити і не “вилікувати”, піде як гангрена – пошириться по всій поверхні.

Питання: На даху є постійні калюжі від неправильної геометрії стоку. Якщо напилити ППУ, чи можна виправити цей дефект.

Відповідь: Напилюючи ППУ можна змінити геометрію стоку: десь зробити шар більше, десь поменше. Єдине, що слід знати – ідеально рівної поверхні у Вас не вийде. Залежно від майстерності робітників і устаткування це буде або більш-менш рівна хвиля, або шорстка поверхня, тобто в маленьких лунках, в яких може накопичуватися вода, правда в ППУ достатня міцність і він не руйнується під час переходу води в лід і навпаки.

Питання: Ми будемо утеплювати покрівлю. Чи обов’язково здирати руберойд до з/б плит або допускається наносити на старе покриття (чесно, здирати не хотілося б, але воно все просочене вологою)

Відповідь: Наносити ппу можна лише на сухий руберойд. Якщо ж під шаром існуючої ізоляції вода – руберойд слід однозначно видалити – до стяжки, осушити поверхню і лише потім (по сухому) напилювати ППУ. Чи слід видаляти стяжку – все залежить від того, наскільки сильно вона зруйнована. Якщо, вона у нормальному стані – досить дочекатися, коли вона висохне і напилювати по ній. Врешті-решт, якщо висушити стяжку зовні, а з/б перекриття залишиться вологим, то рано чи пізно і воно просохне – головне що після напилення ППУ вода до стяжки вже ніколи не дійде.

Питання: Подобається ППУ, але непокоїть питання горючості.

Відповідь: Сертифікат пожежної безпеки (протоколи пожежних випробувань) надає постачальник сировини. Виконавець купляє у виробника системи компонентів («А» + «Б»), при змішанні яких утворюється кінцевий продукт із заявленими параметрами. Таким чином, купляючи компоненти (рідину), виконавець отримує на руки документи на кінцевий продукт. Фактичним виробником ППУ є постачальник сировини. Виконавець виступає в ролі продавця, що купив компоненти (у рідкому вигляді) у постачальника і перепродав їх.
Група горючості ППУ може бути від Г4 до Г2 – залежно від марки сировини. Для зменшення горючості в поліол вводяться антипірени, чим більше їх доля у складі компонента «А», тим нижче група горючості.
Якщо до ППУ підвести джерело зовнішнього вогню, то він горить лише в місці контакту до тих пір, поки є полум’я . Якщо прибрати факел – ППУ гасне, не тліє і не димить. Якщо необхідно ізолювати трубу, яку потім закопати в землю, то вочевидь, що зниження групи по горючості – зайве. Важко представити самозаймання ППУ – для цього стіна повинна розігрітися до сотень градусів, але до цього моменту лише ППУ і не згорить.

Питання: Скільки років пінополіуретан зберігатиме свої властивості?

Відповідь: Експлуатаційний термін різних матеріалів визначається стійкістю їх до старіння, тобто здатністю зберегти свої властивості при експлуатації на рівні вимог технічних умов.

Випробування пінополіуретану проводилося в різних кліматичних районах: помірно холодному (м. Володимир), сухому спекотному (м. Ташкент), дуже холодному (Антарктида, станція «Схід»), спекотному вологому (у районі екватора). В результаті випробувань встановлено, що зміна контрольованих характеристик пінополіуретану, практично невелика і збереглася на допустимому рівні.

Дослідження по прогнозуванню коефіцієнта теплопровідності пінополіуретану за 100 років показали, що верхня межа вживаності лімітується в основному завершенням газообміну у вічках, тобто дифузією повітря через тонкі шари вічок. Зміна коефіцієнта теплопровідності складає за цей період близько 30 %, тобто в середньому 0,3 % за кожен рік експлуатації. В ппу цей показник значно нижчий, ніж у всіх існуючих теплоізоляційних матеріалах, які використовуються у  будівництві.

Таким чином, пінополіуретан довше за інші матеріали зберігає свої теплоізоляційні властивості, що вельми важливе в будівництві. Тривале ультрафіолетове опромінення незахищених пінополіуретанів в стику, відповідне 60-річному періоду експлуатації, не робить помітного впливу на їх фізико-механічні властивості на глибині більше 10 мм від поверхні.

При тривалій дії змінних температур і циклічної деформації, відповідних 40-річному періоду експлуатації, ппу не кришиться, утворення тріщин і інших порушень макроструктури не відбувається.

Питання: Чи можна пінополіуретаном виконати шумоізоляцію в автомобілі?

Відповідь: Можна!

По-перше, він володіє чудовою адгезією до металу і окрім шумоізоляції в автомобілі виконує антикорозійну роль.
По-друге, пінополіуретан володіє достатньою еластичністю і вібраційною пружністю. Джерелом сторонніх звуків в автомобілі, дуже часто є сам метал на великих площинах.
По-третє, він володіє певною жорсткістю, тим самим додавши цю жорсткість безпосередньо кузову.
А теплоізоляція автомобіля – в подарунок.

Питання: Я проживаю в будинку, який побудований з білої силікатної цегли. Товщина стін – 65см (дві з половиною цеглини). Коли батареї гарячі, то і в будинку дуже тепло. Але коли тепломережі починають економити і батареї ледве остигають, то і в будинку стає прохолодно. Скажіть, будь ласка, чи досить такої товщини стін з точки зору теплоізоляції або чи необхідно робити додаткове утеплення?

Відповідь: Згідно ДБН України мінімальне допустимий опір теплопередачі для зовнішніх стін повинен складати 2,5 м2·K/Вт. Опір Вашої стіни складає лише 1,06 м2·K/Вт. Для досягнення необхідного опору лише силікатною цеглою, товщину кладки необхідно збільшити на 1м, тобто вся товщина має бути мінімум 1,65м.
Іншими словами – стіни потрібно (можна) утеплювати!
Товщина утеплювача залежатиме від його власного коефіцієнта теплопровідності. При використанні пінополіуретану товщина додаткової ізоляції складе 3см.


Якісна ппу ізоляція труб може бути виконана нами в таких містах: Алчевськ, Бердянськ, Бердичів, Вінниця, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Житомир, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Іллічівськ, Кам'янець-Подільський, Краматорськ, Київ, Кривий Ріг, Кіровоград, Кременчук, Луцьк, Львів, Мелітополь, Маріуполь, Мукачеве, Нікополь, Миколаїв, Новомосковськ, Одеса, Полтава, Первомайськ, Рівне, Суми, Тернопіль, Умань, Ужгород, Херсон, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів і в решті населених пунктах України

© 2009-2017