технічна ізоляція

Пінополіуретан – матеріал для утеплення покрівлі (даху)

утеплення даху

Зведення нових будівель і реконструкція старих сьогодні і в майбутньому повинно в значній мірі характеризуватися вимогами по економії енергії і охорони довкілля. Тут особливе значення надається гідроізоляції і теплоізоляції (утепленню) дахів. З точки зору будівельної фізики вони є тими частинами будівель, які піддаються найвищому навантаженню.

Дах досить добре повинен витримувати спеку і холод, засуху та вогкість, ураганний вітер і снігове навантаження, залишаючись протягом десятиліть водонепроникним і забезпечувати надійну теплоізоляцію.

Всьому цьому відповідає напилювана система жорстких пінополіуретанів. Цим методом можна ізолювати всі типи покрівлі. Шляхом нанесення декількох шарів жорсткого ППУ, досягається безшовне монолітне покриття, яке забезпечує надійну тепло- і гідроізоляцію. Від УФ-променів, покриття захищається нанесенням спеціальних фарб.

Переваги:
- тепло-гідроізоляція за одну операцію
- немає необхідності в демонтажі старих надбудов і покриття
- жодних обмежень в експлуатації під час ремонту
- незначна вага
- короткий час монтажу (до 400 м? за зміну).

Використання пінополіуретану для ізоляції дахів знайшло широке вживання в країнах Західної Європи і США протягом останніх 25 років.

Основна ідея і вирішальна перевага цього методу полягає в тому, що окрім напилення теплоізоляції відбувається герметизація даху, тоді як в разі звичайного плоского даху потрібно було б укласти декілька шарів різних матеріалів, що виконують різні функції.

У даному методі використовується лише один матеріал – пінополіуретан, що значно спрощує будівництво дахів. За допомогою пінополіуретану, що наноситься методом напилювання, можна більшість дахів покрити теплоізоляцією, а при реконструкції дахів теплоізоляцію можна нанести навіть без демонтажу останнього.

Він виходить шляхом змішування двох компонентів “А+Б”. Компонент “А” є сумішшю поліолей, в якій містяться необхідні добавки, компонентом “Б” є поліізоціанат. Піноутворюючий агент підмішується в компонент “А”. При екзотермічній реакції він випаровується і вспінює суміш в піноматеріал (ппу). Обидва компонента змішуються один з одним в різних пропорціях: 1:1; 1:1,2; 1:1,5; 1:1,75; 1:2 залежно від марки компонента “А”.

Температурна стійкість цих матеріалів для плоских дахів складає від -60 °С до +120 °С, поглинання води матеріалом складає близько 2% за об’ємом. Після 8-годинного контакту пінополіуретану з водою, остання не повинна проникати углиб. Коефіцієнт опору дифузії водяної пари для ппу складає близько 50.

Розрахункові значення теплопровідності пінополіуретану для напилювання на дахи складає як для багатьох інших продуктів з нього без дифузійно-щільних шарів покриття 0,03 Вт/мК. Виміряне значення теплопровідності при температурі +10 °С не перевищує величини 0,023 Вт/мК.

При покритті дахів твердим пінополіуретаном на зовнішній його поверхні утворюється кірка. За рахунок ультрафіолетового сонячного випромінювання, з часом пінополіуретанове покриття набуває коричневого кольору. Механічні властивості покриття при зміні кольору не змінюються. Аби отримати хорошу стійкість до погодних умов, зовнішня поверхня пінополіуретану має бути захищена від ультрафіолетового випромінювання.  Це можна зробити за допомогою забарвлення або засипкою з гравію з групою зернистості від 16 до 32мм завтовшки не менше 5см. Гравійна засипка не має бути хімічно оброблена, як, наприклад, проти грибків, шкідників і тому подібне.

При проведенні робіт дах має бути сухим, оскільки компонент “Б” при розщеплюванні на вуглекислий газ може реагувати з водою з перетворенням в полімочевину. Наслідком цього явища буде недостатня адгезія з поверхнею даху, відкриті пори, недостатня сітчаста структура твердого пінополіуретану в цій зоні. Відносна вологість при роботі з пінополіуретаном не має бути вище 70%. Грунт даху має бути сухим.

Плоскі дахи, покриті твердим пінополіуретаном, повинні мати в готовому стані достатній нахил (більше 3%). Стоячої води слід уникати. Дощова вода повинна безперешкодно відводитися. При цьому повинні дотримуватися технічні норми.

Таким чином, пінополіуретан як сучасний теплоізоляційний будівельний матеріал можна застосовувати не лише для теплоізоляції стиків зовнішніх стін і зазорів між віконними і дверними блоками, підлоги першого поверху і перекриттів над не опалюваними приміщеннями, зовнішніх стін, але і для теплоізоляції (утеплення) даху (покрівлі). Особливо це стосується тих дахів, навантаження на які мають бути мінімальні.

Ремонт жорстких металевих покрівель (усунення протікань).

утеплення даху

схема утеплення даху

На фото: схема утеплення даху

Під час ремонту жорстких металевих покрівель для усунення протікань у фальцетах, застосовується еластичний пінополіуретан, який володіє високою адгезією до будь-яких матеріалів. Цим покриттям дуже зручно реставрувати старі проржавілі покрівлі без їх демонтажу. При цьому термін служби покрівлі значно збільшується. Завод-виробник пінополіуретану дає гарантію на експлуатацію матеріалу до 20-ти років. Щорічною проблемою зимового періоду є утворення бурульок на покрівлях і ендовах, що призводить до протікання покрівлі. Це результат того, що перекриття будівель мають погану теплоізоляцію. Дана проблема легко вирішується шляхом напилення пінополіуретану на покрівлю, з подальшим забарвленням ппу або шляхом напилення пінополіуретану на перекриття по старому утепленню.

Ремонт шиферних покрівель.

утеплення покрівлі

схема утеплення покрівлі

При ремонті шиферної покрівлі з металевими примиканнями використовуються дві технології. Перша аналогічна ремонту жорстких металевих покрівель. Друга, передбачає нанесення пінополіуретану по всій поверхні покрівлі з попереднім закладенням зколів та тріщин в шифері. Далі слідує забарвлення поверхні. Перевага цієї технології полягає в тому, що пінополіуретан (ППУ) зміцнює старий шифер і при цьому не потрібна заміна шиферних листів що прийшли в непридатність.

Ремонт м’яких покрівель.

ремонт даху

ремонт даху

При ремонті м’якої покрівлі нами застосовуються та ж технологія. Поверхня спочатку готується (розтин міхурів, закладення тріщин, пробоїн, обклеювання примикань і тому подібне), а потім наноситься два шари пінополіуретану, перший з щільністю 40 кг/м?, як буфер, а другий з щільністю 60 кг/м?, як гідроізоляційний шар, який володіє підвищеною гідроізоляційною властивістю, з подальшим забарвленням. На плоских покрівлях, що мають погане утеплення, досить напилити 4-х сантиметровий шар пінополіуретану, аби відновити повністю теплоізоляцію.

теплоізоляція покрівлі

матеріали для ремонту даху

утеплення горища

утеплення дахів


Якісна ппу ізоляція труб може бути виконана нами в таких містах: Алчевськ, Бердянськ, Бердичів, Вінниця, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Житомир, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Іллічівськ, Кам'янець-Подільський, Краматорськ, Київ, Кривий Ріг, Кіровоград, Кременчук, Луцьк, Львів, Мелітополь, Маріуполь, Мукачеве, Нікополь, Миколаїв, Новомосковськ, Одеса, Полтава, Первомайськ, Рівне, Суми, Тернопіль, Умань, Ужгород, Херсон, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів і в решті населених пунктах України

© 2009-2017