технічна ізоляція

Історія пінополіуретану

Історія пінополіуретану

У 1934 році американський хімік, який відкрив, до речі, спосіб одержання нейлону, Уоллес Хьюм Карозерс, провів дослідження, які привели до винаходу ряду нових поліамідів. Саме на підставі його експериментів, у Німеччині, в концерні “IGFarbenindustrie” почалися роботи зі створення матеріалів подібних поліаміду, в результаті чого були винайдені нові полімери – поліуретани.
Перший жорсткий поліуретановий пінопласт був отриманий в 1937 році Отто Байєром, і вже в 1944 році, там само, в Німеччині, було організовано промислове виробництво пінополіуретанів на основі складних поліефірів, а також їх аналогів на основі менш дорогих простих поліефірів. З 1955 року масове виробництво еластичних пінополіуретанів почалося в Європі, але на початковому етапі роботи в цьому напрямку велися, в основному, з наміром пристосувати пінополіуретан замість таких традиційних матеріалів як сталь, пробка або натуральний каучук. В даний час на пінополіуретан великий попит в безлічі сфер: від побутової і промислової до військової та космічної.

З легкої руки Байєра, розвиток в області хімії полімерів, стало відбуватися досить бурхливими темпами, свій внесок в роботу в цьому напрямку внесло більшість економічно і промислово розвинених країн. Серйозні розробки велися і в нас, внаслідок чого було створено величезну кількість поліуретанових композицій, а також безліч технічно цінних матеріалів на їх основі. Роботи велися в Інституті високомолекулярних сполук РАН, Інституті хімічної фізики РАН, в Інституті хімії високомолекулярних сполук АН УРСР під керівництвом академіка Ю.С.Ліпатова і в інших дослідницьких інститутах.

Енергетична криза, що виникла на заході в кінці 70-х в результаті раптово збільшених цін на нафту, поставила Сполучені Штати і Європу перед необхідністю створення масштабних регулюючих програм, що відповідають за розумне і доцільне вживання енергоресурсів у всіх областях. З цих самих пір все більш широке застосування отримує теплова ізоляція пінополіуретаном трубопроводів – так звані труби ППУ або попередньоізольовані труби – які, на думку фахівців, за минулі сорок років зарекомендували себе вкрай ефективними як технологічно, так і економічно.

Що важливо – численні санітарно-гігієнічні дослідження, які проводилися в усьому світі за роки великого застосування ППУ, підтвердили абсолютну нешкідливість цих матеріалів для людини і навколишнього середовища.


Якісна ппу ізоляція труб може бути виконана нами в таких містах: Алчевськ, Бердянськ, Бердичів, Вінниця, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Житомир, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Іллічівськ, Кам'янець-Подільський, Краматорськ, Київ, Кривий Ріг, Кіровоград, Кременчук, Луцьк, Львів, Мелітополь, Маріуполь, Мукачеве, Нікополь, Миколаїв, Новомосковськ, Одеса, Полтава, Первомайськ, Рівне, Суми, Тернопіль, Умань, Ужгород, Херсон, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів і в решті населених пунктах України

© 2009-2017